
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 995
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05280
Ext.Price$0.05280
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05280 | $0.05280 |
| 10 | $0.02640 | $0.26400 |
| 50 | $0.02357 | $1.17850 |
| 100 | $0.02105 | $2.10500 |
| 500 | $0.01841 | $9.20500 |
| 1000 | $0.01610 | $16.10000 |
| 3000 | $0.01486 | $44.58000 |
| 5000 | $0.01372 | $68.60000 |
